PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Zapraszamy specjalistów i instruktorów psychoterapii uzależnień - w trakcie oraz po procesie certyfikacji - do udziału w projekcie ,,Szkolenie doskonalące umiejętności terapeutów uzależnień w zakresie prowadzenia psychoterapii grupowej w leczeniu uzależnień'', organizowane na zlecenie PARPA przez Pracownię Motywacji i Zmian.

Szkolenie doskonalące umiejętności terapeutów uzależnień w zakresie prowadzenia psychoterapii grupowej w leczeniu uzależnień.

Zapraszamy specjalistów i instruktorów psychoterapii uzależnień - w trakcie oraz po procesie certyfikacji - do udziału w projekcie ,,Szkolenie doskonalące umiejętności terapeutów uzależnień w zakresie prowadzenia psychoterapii grupowej w leczeniu uzależnień'', finansowane przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Celem szkolenia jest zwiększenie kompetencji terapeutów uzależnień w prowadzeniu terapii grupowej osób uzależnionych i ich bliskich, zapoznanie z założeniami i wybranymi metodami psychoterapii grupowej w różnych podejściach terapeutycznych przydatnych w pracy z osobami uzależnionymi oraz naukę ich stosowania (optyka humanistyczno-doświadczeniowa, psychodynamiczna, analityczna, dialog motywujący). Projekt jest przeznaczony dla specjalistów psychoterapii uzależnień (alkohol, środki psychoaktywne, uzależnienia behawioralne etc.), instruktorów terapii uzależnień, osób będących w programie szkoleniowym w zakresie specjalistów psychoterapii uzależnień, zatrudnionych w placówkach leczenia uzależnień.

Szkolenie przeznaczone jest dla 40 uczestników. Każdy weźmie udział w 120 godzinnym procesie szkolenia podzielonym na pięć modułów w grupach 20 osobowych. Kształtowanie umiejętności praktycznych odbywa się w dużych (20 osób) i małych (10 osób) grupach warsztatowych. Zajęcia poprowadzą specjaliści i superwizorzy terapii uzależnień, psychoterapeuci i superwizorzy psychoterapii: Ireneusz Kaczmarczyk – kierownik merytoryczny, Krzysztof Parusiński, Bożena Maciek-Haściło, Jarosław Banaszak – kierownik organizacyjny, Piotr Bakuła, i inni.

Zagadnienia:

Teorie psychoterapii grupowej i ich zastosowanie w psychoterapii osób uzależnionych, współczesne koncepcje psychoterapeutyczne wykorzystywane w pracy z osobami uzależnionymi i ich rodzinami oraz ich zastosowanie w terapii grupowej, rola i zadania terapeuty grupowego.

Podstawy pracy szkoleniowej:

  1. Wiedza z zakresu poruszanych zagadnień, własne doświadczenia uczestników.
  2. Krótkie symulacje grupowych sesji, w zależności od specyfiki grupy i problemów uczestników, poszerzające repertuar oddziaływań.
  3. Elementy pracy superwizyjno – konsultacyjnej w oparciu o własne doświadczenia pracy grupowej z pacjentami.
  4. Praca własna między modułami.
  5. Trening rozwojowy uczestników prowadzony metodami będącymi przedmiotem uczenia
  6. Praktyczne wykorzystanie dynamiki procesu szkoleniowego przez prowadzących.

Terminy zjazdów:

1 grupa

23-26   maja 2019 r.

7-9       czerwca 2019 r.

6-8       września 2019 r.

20-22   września 2019 r.

termin październikowy (ostatni zjazd) zostanie ustalony w najbliższym czasie

 

2 grupa

30 maja - 2 czerwca 2019 r.

21-23   czerwca 2019 r.

13-15   września 2019 r.

18-20   października 2019 r.

termin dodatkowy (ostatni zjazd) zostanie ustalony w najbliższym czasie

Uwaga:

Praca na własnych doświadczeniach z elementami superwizji jest najbardziej efektywnym sposobem uczenia. Zgoda na udział w szkoleniu oznacza akceptację tych założeń i regulujących je zasad.

Zjazdy odbywają się w Pracowni Motywacji i Zmian w Poznaniu (ul. Wspólna 27). Uczestnicy otrzymają nieodpłatne materiały edukacyjne, wyżywienie w trakcie szkolenia oraz ewentualny nocleg w pobliskim hotelu. Warunkiem zaliczenia szkolenia jest obecność na wszystkich zjazdach. Osoby zdecydowane na uczestnictwo w projekcie prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie