PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Wrzesień upłynął w gminie Praszka pod znakiem kampanii „Ciąża bez alkoholu”, do której przygotowywano się już w sierpniu. Swoje uczestnictwo zadeklarowały wszystkie Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej z terenu gminy („ESKULAP”, „MEDYK” i „CENTRUM”), a także Przychodnia Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu z Olesna, Stowarzyszenie Inicjatywa

Wobec Zagrożeń „NEPSIS” oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Praszce.
Materiały promujące kampanię już na początku września zostały rozmieszczone w najbardziej uczęszczanych miejscach miasta i gminy. Spot telewizyjny przekazano do Telewizji Praszka, a spot radiowy do Radia Ziemi Wieluńskiej, które swym zasięgiem obejmuje też Praszkę.
8-go września odbyło się seminarium poświęcone FAS, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i gminy Praszka, Radni, przedstawiciele Służby Zdrowia, Pomocy Społecznej, pedagodzy szkolni oraz członkowie komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych. Jednocześnie uruchomiono punkt informacyjny w Miejsko Gminnym Centrum Profilaktyki prowadzonym przez Stowarzyszenie „NEPSIS”.
Natomiast 9-go września zorganizowano Festyn Rodzinny, podczas którego zwracano uwagę na zagrożenia dla płodu, jakie niesie ze sobą spożywanie alkoholu przez kobiety ciężarne. W tym czasie był też czynny Punkt Informacyjny, do odwiedzania którego zachęcała Praszkowska Kapela Podwórkowa „Wyderka”.


2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie