PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Fundacja Ernst & Young wraz z Poradnią Psychologiczną ITEM zapraszają na konferencję „Regulacja emocji w świetle teorii przywiązania”, która odbędzie się w dniach 10-11 września 2012r w Szczyrku, w Centrum Kongresów i Rekreacji „Orle Gniazdo”.

Koszt uczestnictwa w konferencji 250,00 zł.

Więź jest podstawowym systemem chroniącym rozwój człowieka od poczęcia do śmierci. Zdarza się, że system ten jest rozumiany w kategoriach relacji i w związku z tym nawet specjaliści często myślą, że zwyczajne zachowania opiekuńcze pozwolą dziecku wyrównać deficyty w zakresie przywiązania. Jednak bardzo szybko okazuje się, że nawet najlepsza opieka rodzicielska nie wystarcza, jeśli dziecko było porzucone wcześnie lub narażone na dodatkową traumę w związku z relacją przywiązania.

Zrozumienie istoty relacji przywiązania, jaką są regulacje emocjonalne i zrozumienie zachowań dziecka wynikających z pozabezpieczanego stylu przywiązania staje się kluczem nie tylko do sukcesu rodzicielstwa zastępczego, ale i do dobrego funkcjonowania dziecka teraz i w przyszłości.

Dwudniowe wykłady wraz z warsztatami są skierowane do specjalistów pracujących z dziećmi i rodziną (psychologów, psychiatrów, pediatrów, nauczycieli, pracowników OPS i PCPR, pracowników zajmujących się prawem rodzinnym i opiekuńczym, pracowników organizacji wspierających rodzinę) oraz rodziców zapoznanych z tematyką przywiązania.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.item-psychologia.pl lub www.ey.com.pl/fundacja

 

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie