PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

W dniach 1 – 2 grudnia br. w Ośrodku Exploris mieszczącym się przy ul. Ciołka 6 w Warszawie, odbyła się XIX sesja egzaminów certyfikacyjnych dla osób ubiegających się o tytuł specjalisty psychoterapii uzależnień lub instruktora terapii uzależnień (zgodnie z § 18 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 31 grudnia 1999 r. w sprawie organizacji, kwalifikacji personelu, zasad funkcjonowania i rodzajów zakładów lecznictwa odwykowego oraz udziału innych zakładów opieki zdrowotnej w sprawowaniu opieki nad osobami uzależnionymi od alkoholu.).

 

Wniosek o przystąpienie do egzaminu wraz z pracami złożyło 47 osób (30 osób starało się o tytuł specjalisty a 17 o tytuł instruktora). 4 osobom (kandydatom do tytułu Specjalisty) Komisje Egzaminacyjne nie zaliczyły prac co oznaczało niedopuszczenie tych osób do egzaminu. Jedna z osób była nieobecna na egzaminie stąd do egzaminu przystąpiły ostatecznie 42 osoby - 25 osób starało się o certyfikat specjalisty a 17 o certyfikat instruktora. W sumie 5 osób nie zdało egzaminu w wyniku nie zaliczenia części pisemnej egzaminu.
Tym samym grono Specjalistów Psychoterapii Uzależnień powiększyło się o 23 osoby: Katarzynę Brzezińską-Abramczyk (Łapy), Agatę Chorzewską (Otwock), Agatę Dzwonek (Bełchatów), Bernardę Kejres (Pruszków), Agnieszkę Kędziorę (Łuków), Dorotę Kopias (Dobroń), Annę Krusińską (Łódź), Joannę Kułakowską (Warszawa), Marka Mietelskiego (Pruszków), Marka Ogonowskiego (Olsztyn), Annę Olbryś (Warszawa), Katarzynę Owczarczyk (Wrocław), Beatę Rokicką (Tarnów), Marię Sierzputowską (Nasielsk), Katarzynę Sitarek (Piotrków Trybunalski), Annę Smółko (Białystok), Jacka Szczepkowskiego (Toruń), Alicję Szowę (Warszawa), Martę Tomaszewską (Lublin), Halinę Werner (Krosno), Małgorzatę Węgrowską (Żyrardów), Barbarę Wojewódzką (Kraków), Beatę Wołkowicz (Kraków).
Wśród Instruktorów Terapii Uzależnień witamy:
Włodzimierza Aleksandrowskiego (Kamień Pomorski), Elżbietę Artysiewicz (Białystok), Dorotę Budzisz (Szczecinek), Ewę Dębińską (Łuków), Joannę Koronę (Kraków), Tomasza Kościelniaka (Nowy Sącz), Barbarę Kozubską (Parzymiechy), Wiktora Łuczaka (Koszalin), Jacka Majchrzaka (Parzymiechy), Grażynę Michalczyk (Tarnów), Katarzynę Turek (Warszawa), Marię Wrodarczyk (Katowice), Ewę Załęczną (Katowice), Janinę Żegleń (Nowy Targ).
Wszystkim specjalistom psychoterapii uzależnień i instruktorom terapii uzależnień gratulujemy.
Osoby nie certyfikowane serdecznie zapraszamy do przystąpienia do egzaminu w kolejnej sesji, która odbędzie się w dniach 1 – 3 czerwca 2009 r. Nieprzekraczalny termin składania dokumentów wraz z pracami – 1 kwietnia 2009 r., oznacza to, że do tego terminu prace i dokumenty powinny zostać dostarczone do PARPA. Zapraszamy na stronę PARPA www.parpa.pl gdzie w belce Certyfikacja terapeutów znajduje się materiał zatytułowany Egzaminy certyfikacyjne 2008 (materiał ten w przeciągu najbliższego miesiąca zostanie uaktualniony; nie będą wprowadzone zmiany dotyczące zawartości prac składanych do egzaminu).
 
2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie