PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

IX edycja Gminnego Turnieju klas I-III Szkół Podstawowych pod hasłem „My nie pijemy i nie palimy, tylko wesoło się dziś bawimy”.
10 lutego 2009 r. odbyła się IX edycja Gminnego Turnieju klas I-III Szkół Podstawowych pod hasłem „My nie pijemy i nie palimy, tylko wesoło się dziś bawimy” w ramach kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, którego organizatorami były Miejsko-Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Okonku oraz Szkoła Podstawowa w Okonku.

 

Burmistrz Okonka Romuald M. Duszara powitał bardzo serdecznie wszystkie drużyny podkreślając, „że poprzez sport stajemy się odporniejsi, nabieramy też chęci do życia, sport to także nauka. By osiągnąć sukces musimy wytrwale pracować i nie może nam zabraknąć cierpliwości. Hasło kampanii „Trzeźwy Umysł„ daje dużo do myślenia. Kampania jest dobrym pomysłem na promowanie aktywnego i zdrowego sposobu spędzania czasu. Wspólna zabawa sportowa dała dzieciom dużo radości i zadowolenia, jest jedną z metod walki z nałogami i wiele można zyskać poprzez sport”.
W turnieju startowały 8-osobowe reprezentacje Szkoły Podstawowej w Lędyczku, 3 zespoły ze Szkoły Podstawowej w Okonku 2 zespoły z Zespołu Szkół w Lotyniu. Zostało rozegranych 13 konkurencji wymagających niemałych zdolności od młodych zawodników, którzy potraktowali międzyszkolne zmagania bardzo poważnie. Dlatego rywalizacja, prowadzona w duchu fair play, była niezwykle zacięta i wyrównana. Wyścig dookoła pachołków, z czym dzieci naprawdę sobie świetnie poradziły, slalom pomiędzy pachołkami, slalom z kozłowaniem piłki, niesamowity doping kolegów poszczególnych klas był przy wyścigu z przewrotem na materacu. Nie zabrakło również biegu przez płotek, gdzie dzieci wykazały się wspaniałą zręcznością. Walka była bardzo wyrównana. Każda drużyna starała się wykonać wszystkie konkurencje sprawnie i szybko.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco. Ostatecznie zwycięzcą została reprezentacja „B” Szkoły Podstawowej w Okonku (72 pkt). Miejscem drugim mógł cieszyć się zespół „A” ze Szkoły Podstawowej w Okonku (58 pkt), a trzecie miejsce na podium zajęła drużyna „C” również ze Szkoły Podstawowej w Okonku (45 pkt).

Kolejne miejsca: IV – Zespół Szkół w Lotyniu - drużyna „B” (39 pkt), V – Szkoła Podstawowa w Lędyczku (34 pkt), VI – Zespół Szkół w Lotyniu - drużyna „A” (27 pkt).

Za zajęcie 1, 2, 3 miejsca drużyny zostały uhonorowane pucharami oraz okolicznościowymi dyplomami, a zawodnicy okolicznościowymi medalami, które z wielkim zadowoleniem wręczył Przewodniczący Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Okonku Roman Staszczuk. Dekoracji dokonała Przewodnicząca Rady Miejskiej Danuta Perłowska oraz Sekretarz Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Okonku Kazimiera Kowalczuk. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami. Opiekunowie poszczególnych szkół otrzymali piłki do gry w siatkówkę. Turniej przygotowali: Pani Małgorzata Kijowiec i Pan Zbigniew Kotwica - zabawy sportowe.

 
2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie