PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH

banner ramkowy szczepimysie

Regionalny Program Przeciwdziałania Uzależnieniom Fundacji im. Stefana Batorego
Program finansowany przez Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego (Open Society Institute).

Regionalny Program Przeciwdziałania Uzależnieniom od 1996 r. prowadzi w krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz Azji Centralnej różnorodne formy szkolenia specjalistów w dziedzinie profilaktyki i leczenia alkoholizmu i narkomanii oraz edukacji rodzin osób uzależnionych. Wśród uczestników znajdują się aktualnie lekarze, psychologowie i terapeuci z Białorusi, Bułgarii, Litwy, Łotwy, Słowacji, Rumunii, Mołdowy, Ukrainy, kilku regionów Rosji oraz z Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu i Mongolii.

Jednym z ważniejszych obszarów współpracy regionalnej jest przekazywanie innym krajom polskich doświadczeń z funkcjonowania programów leczenia alkoholików „Atlantis”, które dzięki naszej inicjatywie i pomocy, od 10 lat prowadzone są z ogromnym powodzeniem w polskich więzieniach. Od kilku lat przekazujemy również nasze doświadczenia w dziedzinie tworzenia - na wolności i w zakładach karnych - programów dla sprawców przemocy.

Do końca 2002 roku Program był prowadzonyw ramach Komisji Edukacji w Dziedzinie Uzależnień.

Ewa Woydyłło-Osiatyńska - dyrektor
Małgorzata Prejzner

Adres:
ul. Sapieżyńska 10a
tel. 536 02 47 (48)
fax 536 02 20
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.batory.org.pl


Informacje pochodzą ze strony internetowej Fundacji.

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie