PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

W dniach 29 listopada - 1 grudnia 2018r. w Krakowie odbędzie się konferencja szkoleniowa dla osób pracujących z dziećmi z rodzin z problemem alkoholowym. Zapraszamy do udziału w konferencji wychowawców, nauczycieli, pedagogów, psychologów, kuratorów, pracowników socjalnych pracujących z dziećmi i młodzieżą w placówkach wsparcia dziennego lub innych instytucjach wspierających dzieci i  rodziny z problemem alkoholowym.

Celem konferencji jest podniesienie kompetencji osób pracujących z dziećmi z rodzin z problemem alkoholowym, upowszechnienie standardów pracy socjoterapeutycznej oraz promowanie nowoczesnych programów pracy z dziećmi z grupy ryzyka.   W ciągu trzech dni konferencyjnych odbędą się wykłady oraz zajęcia warsztatowe. Planujemy przeprowadzić:

8 godzin dydaktycznych wykładów,

8  godzin dydaktycznych warsztatów oraz

3 godziny dydaktyczne seminarium.

Program merytoryczny konferencji - opracowany przez Joannę Graniger i Beatę Kurowską  z Fundacji DOBROSTAN  - oparty jest o istotne zagadnienia związane z obecnością problemu alkoholowego w rodzinie, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji psychospołecznej dzieci. W tym celu uczestnicy zdobędą wiedzę oraz praktyczne umiejętności z zakresu:

 1. Metod i technik socjoterapii.
 2. Pomocy psychologicznej dziecku z rodziny z problemem alkoholowym w zakresie pracy  z zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami seksualnymi, zachowaniami ryzykownymi (tj. agresja, autoagresja, myśli i próby samobójcze) oraz zaburzeniami narcystycznymi.
 3. Pracy z całą rodziną w oparciu o działania edukacyjne i rozwojowe.
 4. Psychologii rozwojowej dzieci i młodzieży ze szczególną koncentracją na okresie adolescencji.
 5. Dialogu motywującego w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Program konferencji  zakłada, że uczestnicy:

 1. Zdobędą wiedzę i poszerzą umiejętności niezbędne do pracy z dziećmi z rodzin  z problemem alkoholowym.
 2. Poszerzą oraz udoskonalą dotychczasowy warsztat pracy z dziećmi i rodziną  o innowacyjne formy i metody pracy.
 3. Podejmą pracę nad rozwojem osobistym.
 4. Podniosą swoją świadomość  na temat ryzykownych zachowań zagrażających zdrowiu dziecka.
 5. Zwiększą poziom wiedzy i umiejętności na temat skutecznych i efektywnych form oddziaływań pomocowych wobec dzieci i ich rodzin.
 6. Poszerzą swoje umiejętności wychowawcze, terapeutyczne oraz pedagogiczne w pracy  z dzieckiem i rodziną z problemem alkoholowym.

Opłata konferencyjna wynosi 300 zł. Organizatorzy zapewniają dwa noclegi, pełne wyżywienie, uczestnictwo w warsztatach i wykładach oraz materiały edukacyjne.

Zgłoszenia należy nadsyłać do końca października 2018r., na karcie zgłoszenia, którą można pobrać TUTAJ, na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Nadesłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem do udziału w konferencji. Osoby zakwalifikowane otrzymają imienne zaproszenie oraz  plan konferencji.

W przypadku pytań prosimy  o kontakt telefoniczny z Joanną Lisota 22 25 06 302

 

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie