Zapraszamy na konferencję szkoleniową dla osób pracujących z dziećmi z rodzin z problemem alkoholowym. Konferencja odbędzie się w Krakowie w dniach od 29 listopada do 1 grudnia 2018r. Zaproszenie kierujemy do wychowawców, nauczycieli, pedagogów, psychologów, kuratorów oraz pracowników socjalnych pracujących z dziećmi i młodzieżą w placówkach wsparcia dziennego lub innych instytucjach wspierających dzieci i rodziny z problemem alkoholowym. Zgłoszenia przyjmujemy do 9 listopada br.
Celem konferencji jest podniesienie kompetencji osób pracujących z dziećmi z rodzin z problemem alkoholowym, upowszechnienie standardów pracy socjoterapeutycznej oraz promowanie nowoczesnych programów pracy z dziećmi z grupy ryzyka. Program merytoryczny konferencji opracowany został przez Joannę Graniger i Beatę Kurowską z Fundacji DOBROSTAN.
W ciągu trzech dni konferencyjnych odbędą się wykłady oraz zajęcia warsztatowe. Planujemy przeprowadzić:
- 8 godzin dydaktycznych wykładów,
- 8 godzin dydaktycznych warsztatów oraz
- 3 godziny dydaktyczne seminarium.
Program merytoryczny konferencji oparty jest o istotne zagadnienia związane z obecnością problemu alkoholowego w rodzinie, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji psychospołecznej dzieci. W tym celu uczestnicy zdobędą wiedzę oraz praktyczne umiejętności z zakresu:
- Metod i technik socjoterapii.
- Pomocy psychologicznej dziecku z rodziny z problemem alkoholowym w zakresie pracy z zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami seksualnymi, zachowaniami ryzykownymi (tj. agresja, autoagresja, myśli i próby samobójcze) oraz zaburzeniami narcystycznymi.
- Pracy z całą rodziną w oparciu o działania edukacyjne i rozwojowe.
- Psychologii rozwojowej dzieci i młodzieży ze szczególną koncentracją na okresie adolescencji.
- Dialogu motywującego w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Program konferencji zakłada, że uczestnicy:
- Zdobędą wiedzę i poszerzą umiejętności niezbędne do pracy z dziećmi z rodzin z problemem alkoholowym.
- Poszerzą oraz udoskonalą dotychczasowy warsztat pracy z dziećmi i rodziną o innowacyjne formy i metody pracy.
- Podejmą pracę nad rozwojem osobistym.
- Podniosą swoją świadomość na temat ryzykownych zachowań zagrażających zdrowiu dziecka.
- Zwiększą poziom wiedzy i umiejętności na temat skutecznych i efektywnych form oddziaływań pomocowych wobec dzieci i ich rodzin.
- Poszerzą swoje umiejętności wychowawcze, terapeutyczne oraz pedagogiczne w pracy z dzieckiem i rodziną z problemem alkoholowym.
Opłata konferencyjna wynosi 300 zł. Organizatorzy zapewniają dwa noclegi, pełne wyżywienie, uczestnictwo w warsztatach i wykładach oraz materiały edukacyjne. Nadesłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem do udziału w konferencji. Osoby zakwalifikowane otrzymają imienne zaproszenie oraz plan konferencji.
Zgłoszenia należy nadsyłać do 9 listopada2018r., na karcie zgłoszenia, którą można pobrać TUTAJ, na adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Joanną Lisota 22 25 06 302