PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

„ Płodowy Zespół Alkoholowy - od diagnozy do terapii”

 
Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z Instytutem „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” organizuje w dniu 4 czerwca 2008 roku seminarium pt. „Płodowy Zespół Alkoholowy – od diagnozy do terapii”. Seminarium odbędzie się w Centrum Zdrowia Dziecka, Al. Dzieci Polskich 20 w Warszawie, w sali 119 bloku F w godzinach 10-14.30. Celem spotkania jest przekazanie środowisku medycznemu najnowszych informacji o metodach diagnozowania Płodowego Zespołu Alkoholowego (ang. FAS – Fetal Alcohol Syndrome) oraz o możliwościach terapii dzieci z tym uszkodzeniem. Seminarium jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Ciąża bez alkoholu” realizowanej przez PARPA od 2007 roku. Kampania promuje abstynencję w okresie ciąży i zwraca uwagę na szkodliwy wpływ alkoholu na rozwój płodu. Badania pokazują, że ok. 30% Polek przyznaje się do spożywania alkoholu w czasie ciąży. Szacuje się, że każdego roku w Polsce rodzi się ok. 900 dzieci
z pełnoobjawowym FAS, zaś dziesięć razy więcej dzieci przychodzi na świat z innymi uszkodzeniami spowodowanymi działaniem alkoholu w okresie prenatalnym. Zarówno oferta diagnostyczna jak i terapeutyczna dla dzieci z Płodowym Zespołem Alkoholowym oraz ich rodzin jest nadal niewystarczająca.
Podczas seminarium specjaliści z różnych dziedzin m.in. pediatrii, psychiatrii, psychologii, radiologii, położnictwa przedstawią wyniki ostatnich badań w zakresie diagnozy FAS (medycznej i psychologicznej), a także rekomendacje dotyczące rozpoznania i terapii tego uszkodzenia. Spotkanie adresowane jest do przedstawicieli środowiska medycznego, w tym szczególnie lekarzy pediatrów, neonatologów, ginekologów-położników, neurologów, pielęgniarek i położnych oraz wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy o Płodowym Zespole Alkoholowym.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w seminarium prosimy o kontakt z p. Magdaleną Borkowską: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 022 532 03 04.
2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie