PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

 

W dniach 16 – 17 czerwca br. w Ośrodku Exploris mieszczącym się przy ul. Ciołka 6 w Warszawie, odbyła się XVIII już sesja egzaminów certyfikacyjnych dla osób ubiegających się o tytuł specjalisty psychoterapii uzależnień lub instruktora terapii uzależnień (zgodnie z § 18 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 31 grudnia 1999 r. w sprawie organizacji, kwalifikacji personelu, zasad funkcjonowania i rodzajów zakładów lecznictwa odwykowego oraz udziału innych zakładów opieki zdrowotnej w sprawowaniu opieki nad osobami uzależnionymi od alkoholu.).

Wniosek o przystąpienie do egzaminu wraz z pracami złożyło 45 osób (35 osób starało się o tytuł specjalisty a 10 o tytuł instruktora). 8 osobom (w tym 1 kandydatowi do tytułu Instruktora) Komisje Egzaminacyjne nie zaliczyły prac co oznaczało niedopuszczenie tych osób do egzaminu. Jedna z osób była nieobecna na egzaminie stąd do egzaminu przystąpiło ostatecznie 36 osób - 27 osób starało się o certyfikat specjalisty a 9 o certyfikat instruktora. W sumie 11 osób nie zdało egzaminu z czego 7 osób nie zaliczyło części pisemnej a 4 osoby nie zdołały obronić swoich prac w części ustnej egzaminu.
Tym samym grono Specjalistów Psychoterapii Uzależnień powiększyło się o 18 osób: Ryszardę Andrzejewską (Starogard Gdański), Małgorzatę Balcerkowską (Jelenia Góra), Bogumiłę Błaszczyk (Jelenia Góra), Elżbietę Bosowską (Kraśnik), Katarzynę Chwierut (Częstochowa), Annę Czerwińską (Słupsk), Iwonę Dębek (Warszawa), Elżbietę Gmińską (Szczecin), Annę Kapa (Poraj), Małgorzatę Kornacką (Lublin), Antoninę Kotowską (Bielsko-Biała), Michała Mikołajczyka (Parzymiechy), Lidię Nowak (Wrocław), Maksymiliana Stęgę (Olsztyn), Agnieszkę Świątkiewicz (Łódź), Zofię Wesołowską (Szczecinek), Izabellę Wojtków (Ustrzyki Dolne), Marcina Wójcika (Lublin).
Wśród Instruktorów Terapii Uzależnień witamy:
Ewę Brysacz-Mielnik (Węgorzewo), Agnieszkę Furgalską-Karaś (Parzymiechy), Andrzeja Kobierowskiego (Gdańsk), Dorotę Kopyto (Słupsk), Ewę Machuderę (Parzymiechy), Elżbietę Śmiarowską (Wrocław), Mariolę Zawadę (Lidzbark Warmiński).
Wszystkim specjalistom psychoterapii uzależnień i instruktorom terapii uzależnień gratulujemy.
Osoby nie certyfikowane serdecznie zapraszamy do przystąpienia do egzaminu w kolejnej sesji, która odbędzie się w dniach 1 – 3 grudnia 2008 r. Nieprzekraczalny termin składania dokumentów wraz z pracami – 6 października 2008 r., oznacza to, że do tego terminu prace i dokumenty powinny zostać dostarczone do PARPA. Zapraszamy na stronę PARPA www.parpa.pl gdzie w belce Certyfikacja terapeutów znajduje się materiał zatytułowany Egzaminy certyfikacyjne 2008 zawierający m.in. wytyczne co do zawartości prac pisemnych (materiał ten może zostać nieznacznie zmodyfikowany w przeciągu najbliższego miesiąca).

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie