PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Podczas minionych wakacji w Gdańsku w ramach miejskiej kampanii społecznej „Kieruj bez procentów” miała miejsce szeroka akcja outdoorowa. Plakat kampanii „Był. Po jednym.” pojawił się na ponad 100 nośnikach reklam, takich jak billboardy, citylighty, cityscrolle czy banery wielko formatowe, zaś głównymi ulicami miasta jeździły autobusy z hasłem „Kieruj bez procentów”.

19 lipca w centralnym miejscu miasta, na placu przy Bazylice Mariackiej odbył się piknik promujący zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki Instytutowi Transportu Samochodowego sprowadzono z Belgii symulator jazdy Toyoty, na którym chętni mogli zbadać szybkość swoich reakcji podczas prowadzenia pojazdu a także dowiedzieć się, jak zmieniłaby się sprawność ich kierowania, gdyby jechali pod wpływem alkoholu. Dużą popularnością cieszyły się również: symulator pasów bezpieczeństwa oraz alkogogle.

Każdy chętny mógł także nauczyć się udzielania pierwszej pomocy oraz dowiedzieć się, kiedy i jak wydobywać poszkodowanego z wraku samochodu. Podczas, gdy dorośli uczyli się zasad bezpieczeństwa na drogach, dzieci brały udział w przygotowanych dla nich zabawach. Szczególnie dużo emocji najmłodszych budziła loteria, w której każdy los wygrywał.
W pikniku wzięło udział wielu mieszkańców miasta i turystów przybyłych nad Zatokę na letni wypoczynek.
We wrześniu na antenie Radia Plus jest emitowany spot radiowy „Kieruj bez procentów” oraz cykliczna (w każdy wtorek września) audycja poruszająca problematykę właściwego zachowania w sytuacji wypadku drogowego oraz promująca ideę trzeźwości za kierownicą. Płyta z nagranym całym cyklem 5 audycji będzie rozprowadzana m.in. w Ośrodkach Szkolenia Kierowców, gdzie jesienią zostaną wznowione szkolenia prowadzone w ramach kampanii „Kieruj bez procentów”. Wezmą w nich udział uczestnicy kursów dla kandydatów na kierowców oraz w uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

28 września przy molo na gdańskiej Zaspie odbędzie się festyn dla młodzieży „Skejtuj bez procentów”. Organizatorzy mają nadzieję, że będzie to udana impreza a jednocześnie dobra okazja do promowania wśród młodych ludzi idei trzeźwości.

...... Tu plik dźwiękowy .......

 

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie