PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

32. Ogólnopolska Pielgrzymka na Jasną Górę w intencji trzeźwości rodzin odbędzie się w dniach 15–16 czerwca 2013 r.

Serdecznie zapraszam na 32. Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji trzeźwości rodzin, która odbędzie się 15–16 czerwca 2013 r. W sanktuarium Jasnogórskim będziemy się modlić, dzielić doświadczeniami, a także podejmiemy nowe inicjatywy w celu ochrony trzeźwości w Polsce.

Przed rokiem rozpoczęliśmy realizację wieloletniego programu duszpasterskiego, który przypomina, że rodziny są podstawowym i najważniejszym środowiskiem kształtowania trzeźwości. W trwającym Roku Wiary, podjęliśmy temat roli ojca jako „świadka wiary i trzeźwości”. Jest to temat niezwykle aktualny. Bóg powołuje mężczyzn, aby przyjmowali dar nowego życia i podejmowali trud wychowania swoich dzieci.

Bóg powołuje także wielu mężczyzn do innego rodzaju ojcostwa – do kapłaństwa. Nasz Stwórca daje swoim dzieciom „pasterzy według swojego serca”. Ofiaruje ojców duchownych, którzy pomagają na drogach wiary. Dzisiaj każda rodzina potrzebuje wsparcia, gdyż jest narażona na tak wiele niebezpieczeństw, coraz częściej pozostawiana bez opieki i wsparcia państwa, atakowana przez współczesnych manipulatorów i ideologów. Wsparcie dla rodzin powinno być zbudowane na kapłańskim świadectwie trzeźwości, a nade wszystko abstynencji.

Dlatego najserdeczniej proszę, wszystkich duchownych, osoby konsekrowane, wszystkich apostołów trzeźwości, przedstawicieli gmin, aby nieśli do lokalnych społeczności przesłanie trzeźwości i abstynencji podejmowanej w imię troski o duchową wolność. W związku ze zbliżającą się Pielgrzymką na Jasną Górę proszę o włączenie do niej przyjaciół i współpracowników. Jest to modlitwa o trzeźwe i wierne Bogu i Kościołowi rodziny. Obyśmy spotkali się w jak największym gronie przed tronem Jasnogórskiej Pani.

Zachęcam do podejmowania nieustannych inicjatyw trzeźwościowych i proszę o liczne uczestnictwo w tegorocznej pielgrzymce.
Oczekując na spotkanie na Jasnej Górze, z serca błogosławię
Bp Tadeusz Bronakowski
Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski
ds. Apostolstwa Trzeźwości

program pielgrzymki
SOBOTA, 15 czerwca 2013 r.

16.00 Informacja Pielgrzymki, zapisywanie grup pielgrzymkowych i materiały w Kaplicy św. Józefa przy Halach Jasnogórskich.
Oprawę muzyczną zapewni p. Małgorzata Pasznicka, a także zespół wokalny pod przewodnictwem ks. Kazimierza Ostrowskiego.
17.00 Rozpoczęcie Pielgrzymki – bp Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości (Kaplica św. Józefa przy Halach Jasnogórskich).
17.15 – 18.00 Wykład: ks. dr Marek Dziewiecki: Ojciec – świadek wiary i trzeźwości.
18.00 – 19.00 Prezentacje grup i świadectwa.
21.00 Apel Jasnogórski – prowadzi bp Tadeusz Bronakowski
21.30 Msza św. w Bazylice – przewodniczy bp Tadeusz Bronakowski. Po Mszy św.
do godz. 1.00 Różaniec i czuwanie w intencji trzeźwości, z modlitwą o uzdrowienie rodzin z nałogów pijaństwa oraz innych uzależnień, a także jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa.

NIEDZIELA, 16 czerwca 2012 r.

7.30–8.30 Droga Krzyżowa (Wały Jasnogórskie).
9.30 Uroczysta Msza św. pielgrzymkowa w Kaplicy Cudownego Obrazu – przewodniczy bp Tadeusz Bronakowski.
11. 00 Spotkanie Diecezjalnych Duszpasterzy Trzeźwości i Zakonnych Referentów Trzeźwości z bp Tadeuszem Bronakowskim w Sali Różańcowej.

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie