PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla przyszłych realizatorów programu profilaktycznego „Dobry wybór na początek”. W szkoleniu mogą wziąć udział nauczyciele, pedagodzy, psychologowie szkolni pracujący z uczniami klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, mający już doświadczenie w realizacji programów profilaktycznych lub edukacyjnych, wykorzystujących aktywne/warsztatowe techniki pracy.

Zaproszenie na szkolenie dla realizatorów programu profilaktycznego

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprasza na szkolenie dla przyszłych realizatorów programu profilaktycznego „Dobry wybór na początek”.

W szkoleniu mogą wziąć udział nauczyciele, pedagodzy, psychologowie szkolni pracujący z uczniami klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, mający już doświadczenie w realizacji programów profilaktycznych lub edukacyjnych, wykorzystujących aktywne/warsztatowe techniki pracy.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, kwalifikacja do udziału w szkoleniu na podstawie kwestionariusza zgłoszenia. Za wdrożenie programu wraz z ewaluacją przewidziano wynagrodzenie dla realizatorów. Realizację programu z uczniami należy zakończyć w grudniu 2021 r.

Szkolenie odbędzie się 2 października 2021r. od 10:00 do 16:00 (przewidziano lunch i przerwy kawowe). Miejsce realizacji szkolenia: Adres: ul. Beethovena 10, Wałbrzych, sala 107. Nie zwracamy kosztów przejazdów w związku z udziałem w szkoleniu.

Skan wypełnionego i podpisanego kwestionariusza zgłoszeniowego należy wysyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kwestionariusz zgłoszeniowy

O programie

Program „Dobry wybór na początek” został przygotowany przez Fundację Poza Schematami na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016–2020.

Program „Dobry wybór na początek” ma za zadanie ukształtowanie u uczniów z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych wiedzy i umiejętności, które sprzyjać będą ograniczeniu używania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

Zaplanowane w ramach scenariuszy zajęć oddziaływania odnoszą się do trzech wymiarów funkcjonowania adolescentów – emocjonalno-społecznego, poznawczego i behawioralnego – oraz do poznawczego wymiaru funkcjonowania wychowawczego ich rodziców/opiekunów.

Realizatorzy, uczniowie i ich rodzice/opiekunowie otrzymują w ramach wdrażania programu specjalnie przygotowane publikacje.

Program składa się z:

  • dwugodzinnego spotkania informacyjno-edukacyjnego dla rodziców i opiekunów,
  • dwunastu cotygodniowych, jednogodzinnych zajęć z młodzieżą,
  • trzygodzinnego spotkania podsumowującego dla mło­dzieży w formie debaty oksfordzkiej.

Więcej o programie na:

https://fundacjapozaschematami.pl/projekty/dobry-wybor-na-poczatek/

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie