PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

W Gdańsku po raz kolejny rusza kampania społeczna „Kieruj bez procentów” prowadzona od 2004 roku przez Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień od Alkoholu we współpracy z Policją i Strażą Miejską pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska.

Celem kampanii jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez zmianę postaw społecznych wobec kierowców prowadzących pojazdy po spożyciu alkoholu oraz poprzez edukowanie mieszkańców odnośnie zasad właściwego postępowania w sytuacjach wypadków drogowych i umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Realizacji założonych celów służą różnorodne działania – od warsztatów edukacyjnych prowadzonych w szkołach średnich i Ośrodkach Kształcenia Kierowców, poprzez konferencje szkoleniowe i kolportaż specjalnie przygotowanych materiałów informacyjno – edukacyjnych, po imprezy masowe czy akcje outdoorowe.

W lipcu na ponad 100 billboardach i citylightach pojawi się nowy plakat kampanii „Kieruj bez procentów”, zaś ulicami miasta jeździć będą autobusy z logo kampanii.
W sobotę 19 lipca przy Bazylice Mariackiej w godz. 12.00 – 16.00 odbędzie się piknik „Kieruj bez procentów”, w czasie którego każdy chętny będzie mógł się przekonać na sprowadzonym z Brukseli symulatorze jazdy Toyoty, jak wygląda jazda na „podwójnym gazie”.
Ponadto uczestnicy będą mogli nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym oraz właściwego postępowania w sytuacji wypadku drogowego; wziąć udział w licznych konkursach i zabawach – zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych.
Poza tym w ramach kampanii odbędą się jeszcze m. in.:
> 28 września: festyn dla młodzieży „ Na rolkach”,
> 13 października, Światowy Dzień BRD: akcja skierowana do studentów – nauka udzielania pierwszej pomocy prowadzona równolegle na największych gdańskich uczelniach,
> 26 października: „Europejska Noc bez Wypadku” realizowana w pomorskich dyskotekach, będącą wspólną akcją organizowaną tego samego dnia na terenie wielu krajów Unii,
> w listopadzie: „Tydzień Zaduszkowy”
Bliższych informacji na temat kampanii udziela Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień od Alkoholu PZOZ; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie