PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

Fundacja ETOH oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego zapraszają do udziału w kolejnej edycji Studium Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Społecznościach Lokalnych – Strategia. Jest to propozycja edukacyjna skierowana do osób, które chcą doskonalić się zawodowo w obszarze rozwiązywania problemów uzależnień.

 

Studium przygotowuje do profesjonalnego zajmowania się profilaktyką uzależnień w społecznościach lokalnych. Po jego ukończeniu absolwent będzie m.in.:

· potrafił samodzielnie przygotować prawidłowy pod względem merytorycznym i metodologicznym projekt gminnego programu rozwiązywania problemów alkoholowych oraz programu przeciwdziałania narkomanii z uwzględnieniem najnowszej wiedzy i trendów;

· znał przepisy prawne użyteczne z punktu widzenia realizacji gminnych programów, wydatkowania środków finansowych i przygotowywania uchwał;

· potrafił budować społeczne i polityczne poparcie dla działań podejmowanych w obszarze rozwiązywania problemów alkoholowych;

· posiadał wiadomości niezbędne do organizowania na szczeblu lokalnym pomocy dla osób uzależnionych i ich rodzin oraz osób doświadczających przemocy w rodzinie.

Studium Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Społecznościach Lokalnych – Strategia

jest finansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

Do udziału w Studium zapraszamy osoby z terenu Województwa Wielkopolskiego, w tym:

· Pełnomocników/ Koordynatorów ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,

· członków gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych,

· inne osoby realizujące działania z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień w lokalnej społeczności.

Studium składa się z trzech sesji, obejmujących 100 godzin szkoleniowych, które realizowane są podczas czterodniowych zjazdów w następujących terminach:

I sesja 25-28 kwietnia br.

II sesja 30 maja -2 czerwca br.

III sesja 5 – 8 września br.

Zajęcia odbędą się w siedzibie ETOH w Warszawie przy ul. Mszczonowskiej 6.

W celu uzyskania szczegółowych informacji, zapraszamy do kontaktu z Fundacją ETOH 22/ 439 03 10, 604-616-122 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź z Samorządem Województwa Wielkopolskiego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ostateczny termin zgłoszeń upływa 21 kwietnia br.

 

Warunkiem uzyskania Certyfikatu jest udział we wszystkich trzech sesjach szkoleniowych (nie ma możliwości zmiany uczestnika wytypowanego przez daną gminę w trakcie realizacji Studium).

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie