PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
O NAS KONTAKT Parpa BIP Parpa ENG A A A

baner01

 

First European Conference on FASD - Pierwsza Europejska Konferencja poświęcona tematowi płodowego zespołu alkoholowego.
3-5 .11.2010

W dniach 3-5 listopada 2010 roku w Kerkrade (Holandia) odbyła się Pierwsza Europejska Konferencja poświęcona tematowi płodowego zespołu alkoholowego. Organizatorem przedsięwzięcia, była holenderska fundacja - FAS Foundation of the Netherlands z Panią Diane Black na czele. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli świata nauki zajmujących się zagadnieniem FASD, jak również osoby bezpośrednio związane z tematem: rodziców zastępczych i adopcyjnych dzieci z fas, oraz osoby dorosłe z fas. Obecność osób z różnych środowisk, bogate w swej ilości i różnorodności warsztaty i wykłady, stanowiły doskonałą szansę do pogłębiania wiedzy dotyczącej fas i fasd.


Pierwszego dnia konferencji w bloku tematycznym: „What is happening in my country?”, PARPA również została zaproszona do zaprezentowania swoich działań w zakresie zagadnienia płodowego zespołu alkoholowego. Przedstawione działania spotkały się z uznaniem zgromadzonych.

Zgodnie z deklaracją organizatorów konferencji wkrótce na stronie fundacji zamieszczone zostaną materiały dydaktyczne, dlatego warto śledzić zawartość poniższej strony: www.eufasd.org

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie