PAŃSTWOWA AGENCJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

CERTYFIKATY DLA OSÓB PRACUJĄCYCH W OBSZARZE PROFILAKTYKI I ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH W SPOŁECZNOŚCIACH LOKALNYCH

 

Szanowni Państwo !

Uprzejmie informujemy, iż został znowelizowany Program potwierdzania kwalifikacji osób pracujących w obszarze profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w społecznościach lokalnych. Wsłuchując się w Państwa uwagi zbierane podczas trwania programu oraz po konsultacjach z Zespołem Ekspertów ds. Lokalnych i Regionalnych Programów Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych postanowiliśmy wprowadzić zmiany w procesie certyfikacji. Zmiany mają na celu umożliwienie dostępu szerszej grupie zainteresowanych osób do udziału w programie. Najważniejsza zmiana dotyczy możliwość prezentacji autorskiego programu, który pomimo opracowania nie został zrealizowany w środowisku lokalnym. Zmiana ta pozwala na udział w programie wszystkim tym, których pomysły i rozwiązania w obszarze profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, pomimo ich wysokiej jakości, z różnych powodów nie zostały wprowadzone w życie.

Zwiększyliśmy także pule pytań wchodzących w skład testu, dbając o systematyczne podnoszenie poziomu wiedzy w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w społecznościach lokalnych. Znowelizowana zastała także lista lektur oraz aktów prawnych.

Równocześnie chcielibyśmy zaznaczyć, iż posiadanie certyfikatów nie jest wymagane prawem, a wdrożony Program ma przede wszystkim na celu podniesienie kwalifikacji osób pracujących w obszarze profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w społecznościach lokalnych. Dodatkowych informacji na temat Programu udzielą Państwu z Pan Piotr Sędek Kierownik Działu Programów Lokalnych, tel.(022) 2506351 i Pani Katarzyna Łukowska, Zastępca Dyrektora PARPA tel. (022) 2506325. Zapraszamy Państwa do lektury Programu oraz do składania zgłoszeń.

Program potwierdzania kwalifikacji<<<<<

Załącznik nr.1 <<<<<

Załącznik nr.2 <<<<<

Załącznik nr.3 <<<<<

Pytania otwarte <<<<<

Pytania testowe <<<<<

Spis lektur <<<<<

Slide background
Slide background
Slide background

2014 PARPA - Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych -  Polityka Plików Cookie